event burgee venue burgee

RS Tera SOS Champs 21st/22nd April 2018 - Pro Fleet

Northampton Sailing Club

Results are final as of 15:41 on April 22, 2018

Overall

Sailed: 8, Discards: 2, To count: 6, Entries: 33, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Sail No Club HelmName Age R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 R8 Total Nett
1st Pro 2762 Brightlingsea Sailing Club Blake Tudor 14 2.0 (24.0) 1.0 2.0 5.0 2.0 (19.0) 8.0 63.0 20.0
2nd Pro 2612 Royal Hospital School Jack Oakley 13 (8.0) 7.0 5.0 7.0 1.0 1.0 2.0 (32.0) 63.0 23.0
3rd Pro 1880 Frensham Pond SC Tom Ahlheid 13 6.0 (12.0) 6.0 (14.0) 7.0 3.0 3.0 1.0 52.0 26.0
4th Pro 2560 Frensham Pond SC Jake Thompson 13 1.0 (22.5) (8.0) 6.0 3.0 7.0 4.0 7.0 58.5 28.0
5th Pro 3211 Bough Beech Sailing Club Joseph Warwicker 12 (16.0) 5.0 10.0 (22.0) 9.0 4.0 6.0 2.0 74.0 36.0
6th Pro 2584 Sevenoaks School Becky Caiger 13 4.0 11.0 7.0 1.0 14.0 (15.0) 1.0 (18.0) 71.0 38.0
7th Pro 1693 Draycote Water Sailing Club Fergus Pye 14 5.0 (16.0) 3.0 (17.0) 10.0 5.0 12.0 3.0 71.0 38.0
8th Pro 2359 HISC Ben Tuttle 14 7.0 3.0 (22.0) 11.0 (12.0) 11.0 5.0 10.0 81.0 47.0
9th Pro 2442 Burnham Sailing Club Dylan McPherson 14 3.0 4.0 (21.0) 13.0 (16.0) 8.0 15.0 6.0 86.0 49.0
10th Pro 2677 Isle of Man Yacht Club Peter Cope 11 10.0 6.0 (18.0) 4.0 (17.0) 9.0 13.0 11.0 88.0 53.0
11th Pro 2623 RDYC Albert Gillmore 13 18.0 9.0 9.0 3.0 2.0 19.0 (21.0) (20.0) 101.0 60.0
12th Pro 2472 Benfleet Yacht Club Samuel Blaker 15 (20.0) 17.0 (29.0) 18.0 11.0 6.0 10.0 4.0 115.0 66.0
13th Pro 2167 Alton Water SC Oliver Johnson 15 9.0 14.0 (30.0) (28.0) 13.0 12.0 7.0 13.0 126.0 68.0
14th Pro 2111 Yorkshire Dales Sailing Club Beth Miller 14 14.0 10.0 12.0 10.0 (18.0) 17.0 8.0 (25.0) 114.0 71.0
15th Pro 2950 Windermere School James Johnson 13 11.0 1.0 19.0 12.0 21.0 (28.0) (27.0) 9.0 128.0 73.0
16th Pro 2764 FPSC Tom Stratton-Brown 13 15.0 18.0 4.0 5.0 19.0 (21.0) 14.0 (26.0) 122.0 75.0
17th Pro 2968 Windermere School Tom Johnson 12 13.0 2.0 15.0 (25.0) (34.0 DNC) 25.0 9.0 15.0 138.0 79.0
18th Pro 2025 Royal Lymington YC Abby Hire 13 12.0 (28.0) 25.0 9.0 6.0 16.0 11.0 (33.0) 140.0 79.0
19th Pro 2305 Olton Mere Sailing Club William Sunderland 14 (22.0) 13.0 11.0 16.0 4.0 18.0 22.0 (23.0) 129.0 84.0
20th Pro 2632 Burnham Sailing Club Caitlin Morley 14 21.0 8.0 (32.0) (29.0) 24.0 10.0 20.0 5.0 149.0 88.0
21st Pro 2086 Royal Harwich Yacht Club James Russell 13 (25.0) (21.0) 13.0 20.0 8.0 13.0 16.0 19.0 135.0 89.0
22nd Pro 2171 Rutland SC Carys Attwell 13 (27.0) 19.0 14.0 8.0 (26.0) 20.0 17.0 14.0 145.0 92.0
23rd Pro 2936 Draycote Water Sailing Club James Knight 12 23.0 (30.0) 2.0 (30.0) 15.0 24.0 25.0 16.0 165.0 105.0
24th Pro 2879 DRSC Eilish Graham 13 19.0 15.0 20.0 15.0 23.0 (26.0) (24.0) 22.0 164.0 114.0
25th Pro 309 HISC Madeline Bilbrough 12 (30.0) (25.0) 23.0 21.0 20.0 14.0 18.0 24.0 175.0 120.0
26th Pro 1769 Bough Beech Sailing Club Caspar Barton 15 (28.0) 27.0 17.0 24.0 22.0 (29.0) 26.0 12.0 185.0 128.0
27th Pro X3038 Northampton Sailing Club Abigail Larr 13 17.0 (26.0) 26.0 26.0 (29.0) 22.0 23.0 17.0 186.0 131.0
28th Pro 743 Emsworth SC Lizzie Foster 14 26.0 22.5 16.0 23.0 (27.0) 23.0 (32.0) 27.0 196.5 137.5
29th Pro 1885 Draycote Water Sailing Club Isabella Hughes 14 24.0 (29.0) 28.0 27.0 25.0 (31.0) 28.0 21.0 213.0 153.0
30th Pro 2012 Banbury Sailing Club Lucas Bennett 12 (32.0) 20.0 31.0 19.0 28.0 (33.0) 29.0 28.0 220.0 155.0
31st Pro 985 Emsworth SC Ollie Williams 8 29.0 (33.0) 24.0 (32.0) 31.0 27.0 30.0 29.0 235.0 170.0
32nd Pro 984 BCSC / SWYSA Sarah Probert 14 (33.0) (31.0) 27.0 31.0 30.0 30.0 31.0 30.0 243.0 179.0
33rd Pro 3251 Burnham Sailing Club Callum Fraser 14 31.0 32.0 (33.0) (33.0) 32.0 32.0 33.0 31.0 257.0 191.0

R1

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Sail No Club HelmName Age Place Points
1 Pro 2560 Frensham Pond SC Jake Thompson 13 1 1.0
2 Pro 2762 Brightlingsea Sailing Club Blake Tudor 14 2 2.0
3 Pro 2442 Burnham Sailing Club Dylan McPherson 14 3 3.0
4 Pro 2584 Sevenoaks School Becky Caiger 13 4 4.0
5 Pro 1693 Draycote Water Sailing Club Fergus Pye 14 5 5.0
6 Pro 1880 Frensham Pond SC Tom Ahlheid 13 6 6.0
7 Pro 2359 HISC Ben Tuttle 14 7 7.0
8 Pro 2612 Royal Hospital School Jack Oakley 13 8 8.0
9 Pro 2167 Alton Water SC Oliver Johnson 15 9 9.0
10 Pro 2677 Isle of Man Yacht Club Peter Cope 11 10 10.0
11 Pro 2950 Windermere School James Johnson 13 11 11.0
12 Pro 2025 Royal Lymington YC Abby Hire 13 12 12.0
13 Pro 2968 Windermere School Tom Johnson 12 13 13.0
14 Pro 2111 Yorkshire Dales Sailing Club Beth Miller 14 14 14.0
15 Pro 2764 FPSC Tom Stratton-Brown 13 15 15.0
16 Pro 3211 Bough Beech Sailing Club Joseph Warwicker 12 16 16.0
17 Pro X3038 Northampton Sailing Club Abigail Larr 13 17 17.0
18 Pro 2623 RDYC Albert Gillmore 13 18 18.0
19 Pro 2879 DRSC Eilish Graham 13 19 19.0
20 Pro 2472 Benfleet Yacht Club Samuel Blaker 15 20 20.0
21 Pro 2632 Burnham Sailing Club Caitlin Morley 14 21 21.0
22 Pro 2305 Olton Mere Sailing Club William Sunderland 14 22 22.0
23 Pro 2936 Draycote Water Sailing Club James Knight 12 23 23.0
24 Pro 1885 Draycote Water Sailing Club Isabella Hughes 14 24 24.0
25 Pro 2086 Royal Harwich Yacht Club James Russell 13 25 25.0
26 Pro 743 Emsworth SC Lizzie Foster 14 26 26.0
27 Pro 2171 Rutland SC Carys Attwell 13 27 27.0
28 Pro 1769 Bough Beech Sailing Club Caspar Barton 15 28 28.0
29 Pro 985 Emsworth SC Ollie Williams 8 29 29.0
30 Pro 309 HISC Madeline Bilbrough 12 30 30.0
31 Pro 3251 Burnham Sailing Club Callum Fraser 14 31 31.0
32 Pro 2012 Banbury Sailing Club Lucas Bennett 12 32 32.0
33 Pro 984 BCSC / SWYSA Sarah Probert 14 33 33.0

R2

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Sail No Club HelmName Age Place Points
1 Pro 2950 Windermere School James Johnson 13 1 1.0
2 Pro 2968 Windermere School Tom Johnson 12 2 2.0
3 Pro 2359 HISC Ben Tuttle 14 3 3.0
4 Pro 2442 Burnham Sailing Club Dylan McPherson 14 4 4.0
5 Pro 3211 Bough Beech Sailing Club Joseph Warwicker 12 5 5.0
6 Pro 2677 Isle of Man Yacht Club Peter Cope 11 6 6.0
7 Pro 2612 Royal Hospital School Jack Oakley 13 7 7.0
8 Pro 2632 Burnham Sailing Club Caitlin Morley 14 8 8.0
9 Pro 2623 RDYC Albert Gillmore 13 9 9.0
10 Pro 2111 Yorkshire Dales Sailing Club Beth Miller 14 10 10.0
11 Pro 2584 Sevenoaks School Becky Caiger 13 11 11.0
12 Pro 1880 Frensham Pond SC Tom Ahlheid 13 13 12.0
13 Pro 2305 Olton Mere Sailing Club William Sunderland 14 14 13.0
14 Pro 2167 Alton Water SC Oliver Johnson 15 15 14.0
15 Pro 2879 DRSC Eilish Graham 13 16 15.0
16 Pro 1693 Draycote Water Sailing Club Fergus Pye 14 17 16.0
17 Pro 2472 Benfleet Yacht Club Samuel Blaker 15 18 17.0
18 Pro 2764 FPSC Tom Stratton-Brown 13 19 18.0
19 Pro 2171 Rutland SC Carys Attwell 13 20 19.0
20 Pro 2012 Banbury Sailing Club Lucas Bennett 12 21 20.0
21 Pro 2086 Royal Harwich Yacht Club James Russell 13 22 21.0
22 Pro 2560 Frensham Pond SC Jake Thompson 13 23 22.5
22 Pro 743 Emsworth SC Lizzie Foster 14 23 22.5
24 Pro 2762 Brightlingsea Sailing Club Blake Tudor 14 24 24.0
25 Pro 309 HISC Madeline Bilbrough 12 25 25.0
26 Pro X3038 Northampton Sailing Club Abigail Larr 13 26 26.0
27 Pro 1769 Bough Beech Sailing Club Caspar Barton 15 27 27.0
28 Pro 2025 Royal Lymington YC Abby Hire 13 28 28.0
29 Pro 1885 Draycote Water Sailing Club Isabella Hughes 14 29 29.0
30 Pro 2936 Draycote Water Sailing Club James Knight 12 30 30.0
31 Pro 984 BCSC / SWYSA Sarah Probert 14 31 31.0
32 Pro 3251 Burnham Sailing Club Callum Fraser 14 32 32.0
33 Pro 985 Emsworth SC Ollie Williams 8 33 33.0

R3

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Sail No Club HelmName Age Place Points
1 Pro 2762 Brightlingsea Sailing Club Blake Tudor 14 1 1.0
2 Pro 2936 Draycote Water Sailing Club James Knight 12 2 2.0
3 Pro 1693 Draycote Water Sailing Club Fergus Pye 14 3 3.0
4 Pro 2764 FPSC Tom Stratton-Brown 13 4 4.0
5 Pro 2612 Royal Hospital School Jack Oakley 13 5 5.0
6 Pro 1880 Frensham Pond SC Tom Ahlheid 13 6 6.0
7 Pro 2584 Sevenoaks School Becky Caiger 13 7 7.0
8 Pro 2560 Frensham Pond SC Jake Thompson 13 8 8.0
9 Pro 2623 RDYC Albert Gillmore 13 9 9.0
10 Pro 3211 Bough Beech Sailing Club Joseph Warwicker 12 10 10.0
11 Pro 2305 Olton Mere Sailing Club William Sunderland 14 11 11.0
12 Pro 2111 Yorkshire Dales Sailing Club Beth Miller 14 12 12.0
13 Pro 2086 Royal Harwich Yacht Club James Russell 13 13 13.0
14 Pro 2171 Rutland SC Carys Attwell 13 14 14.0
15 Pro 2968 Windermere School Tom Johnson 12 15 15.0
16 Pro 743 Emsworth SC Lizzie Foster 14 16 16.0
17 Pro 1769 Bough Beech Sailing Club Caspar Barton 15 17 17.0
18 Pro 2677 Isle of Man Yacht Club Peter Cope 11 18 18.0
19 Pro 2950 Windermere School James Johnson 13 19 19.0
20 Pro 2879 DRSC Eilish Graham 13 20 20.0
21 Pro 2442 Burnham Sailing Club Dylan McPherson 14 21 21.0
22 Pro 2359 HISC Ben Tuttle 14 22 22.0
23 Pro 309 HISC Madeline Bilbrough 12 23 23.0
24 Pro 985 Emsworth SC Ollie Williams 8 24 24.0
25 Pro 2025 Royal Lymington YC Abby Hire 13 25 25.0
26 Pro X3038 Northampton Sailing Club Abigail Larr 13 26 26.0
27 Pro 984 BCSC / SWYSA Sarah Probert 14 27 27.0
28 Pro 1885 Draycote Water Sailing Club Isabella Hughes 14 28 28.0
29 Pro 2472 Benfleet Yacht Club Samuel Blaker 15 29 29.0
30 Pro 2167 Alton Water SC Oliver Johnson 15 30 30.0
31 Pro 2012 Banbury Sailing Club Lucas Bennett 12 31 31.0
32 Pro 2632 Burnham Sailing Club Caitlin Morley 14 32 32.0
33 Pro 3251 Burnham Sailing Club Callum Fraser 14 33 33.0

R4

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Sail No Club HelmName Age Place Points
1 Pro 2584 Sevenoaks School Becky Caiger 13 1 1.0
2 Pro 2762 Brightlingsea Sailing Club Blake Tudor 14 2 2.0
3 Pro 2623 RDYC Albert Gillmore 13 3 3.0
4 Pro 2677 Isle of Man Yacht Club Peter Cope 11 4 4.0
5 Pro 2764 FPSC Tom Stratton-Brown 13 5 5.0
6 Pro 2560 Frensham Pond SC Jake Thompson 13 6 6.0
7 Pro 2612 Royal Hospital School Jack Oakley 13 7 7.0
8 Pro 2171 Rutland SC Carys Attwell 13 8 8.0
9 Pro 2025 Royal Lymington YC Abby Hire 13 9 9.0
10 Pro 2111 Yorkshire Dales Sailing Club Beth Miller 14 10 10.0
11 Pro 2359 HISC Ben Tuttle 14 11 11.0
12 Pro 2950 Windermere School James Johnson 13 12 12.0
13 Pro 2442 Burnham Sailing Club Dylan McPherson 14 13 13.0
14 Pro 1880 Frensham Pond SC Tom Ahlheid 13 14 14.0
15 Pro 2879 DRSC Eilish Graham 13 15 15.0
16 Pro 2305 Olton Mere Sailing Club William Sunderland 14 16 16.0
17 Pro 1693 Draycote Water Sailing Club Fergus Pye 14 17 17.0
18 Pro 2472 Benfleet Yacht Club Samuel Blaker 15 18 18.0
19 Pro 2012 Banbury Sailing Club Lucas Bennett 12 19 19.0
20 Pro 2086 Royal Harwich Yacht Club James Russell 13 20 20.0
21 Pro 309 HISC Madeline Bilbrough 12 21 21.0
22 Pro 3211 Bough Beech Sailing Club Joseph Warwicker 12 22 22.0
23 Pro 743 Emsworth SC Lizzie Foster 14 23 23.0
24 Pro 1769 Bough Beech Sailing Club Caspar Barton 15 24 24.0
25 Pro 2968 Windermere School Tom Johnson 12 25 25.0
26 Pro X3038 Northampton Sailing Club Abigail Larr 13 26 26.0
27 Pro 1885 Draycote Water Sailing Club Isabella Hughes 14 27 27.0
28 Pro 2167 Alton Water SC Oliver Johnson 15 28 28.0
29 Pro 2632 Burnham Sailing Club Caitlin Morley 14 29 29.0
30 Pro 2936 Draycote Water Sailing Club James Knight 12 30 30.0
31 Pro 984 BCSC / SWYSA Sarah Probert 14 31 31.0
32 Pro 985 Emsworth SC Ollie Williams 8 32 32.0
33 Pro 3251 Burnham Sailing Club Callum Fraser 14 33 33.0

R5

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Sail No Club HelmName Age Place Points
1 Pro 2612 Royal Hospital School Jack Oakley 13 1 1.0
2 Pro 2623 RDYC Albert Gillmore 13 2 2.0
3 Pro 2560 Frensham Pond SC Jake Thompson 13 3 3.0
4 Pro 2305 Olton Mere Sailing Club William Sunderland 14 4 4.0
5 Pro 2762 Brightlingsea Sailing Club Blake Tudor 14 5 5.0
6 Pro 2025 Royal Lymington YC Abby Hire 13 6 6.0
7 Pro 1880 Frensham Pond SC Tom Ahlheid 13 7 7.0
8 Pro 2086 Royal Harwich Yacht Club James Russell 13 8 8.0
9 Pro 3211 Bough Beech Sailing Club Joseph Warwicker 12 9 9.0
10 Pro 1693 Draycote Water Sailing Club Fergus Pye 14 10 10.0
11 Pro 2472 Benfleet Yacht Club Samuel Blaker 15 11 11.0
12 Pro 2359 HISC Ben Tuttle 14 12 12.0
13 Pro 2167 Alton Water SC Oliver Johnson 15 13 13.0
14 Pro 2584 Sevenoaks School Becky Caiger 13 14 14.0
15 Pro 2936 Draycote Water Sailing Club James Knight 12 15 15.0
16 Pro 2442 Burnham Sailing Club Dylan McPherson 14 16 16.0
17 Pro 2677 Isle of Man Yacht Club Peter Cope 11 17 17.0
18 Pro 2111 Yorkshire Dales Sailing Club Beth Miller 14 18 18.0
19 Pro 2764 FPSC Tom Stratton-Brown 13 19 19.0
20 Pro 309 HISC Madeline Bilbrough 12 20 20.0
21 Pro 2950 Windermere School James Johnson 13 21 21.0
22 Pro 1769 Bough Beech Sailing Club Caspar Barton 15 22 22.0
23 Pro 2879 DRSC Eilish Graham 13 23 23.0
24 Pro 2632 Burnham Sailing Club Caitlin Morley 14 24 24.0
25 Pro 1885 Draycote Water Sailing Club Isabella Hughes 14 25 25.0
26 Pro 2171 Rutland SC Carys Attwell 13 26 26.0
27 Pro 743 Emsworth SC Lizzie Foster 14 27 27.0
28 Pro 2012 Banbury Sailing Club Lucas Bennett 12 28 28.0
29 Pro X3038 Northampton Sailing Club Abigail Larr 13 29 29.0
30 Pro 984 BCSC / SWYSA Sarah Probert 14 30 30.0
31 Pro 985 Emsworth SC Ollie Williams 8 31 31.0
32 Pro 3251 Burnham Sailing Club Callum Fraser 14 32 32.0

R6

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Sail No Club HelmName Age Place Points
1 Pro 2612 Royal Hospital School Jack Oakley 13 1 1.0
2 Pro 2762 Brightlingsea Sailing Club Blake Tudor 14 2 2.0
3 Pro 1880 Frensham Pond SC Tom Ahlheid 13 3 3.0
4 Pro 3211 Bough Beech Sailing Club Joseph Warwicker 12 4 4.0
5 Pro 1693 Draycote Water Sailing Club Fergus Pye 14 5 5.0
6 Pro 2472 Benfleet Yacht Club Samuel Blaker 15 6 6.0
7 Pro 2560 Frensham Pond SC Jake Thompson 13 7 7.0
8 Pro 2442 Burnham Sailing Club Dylan McPherson 14 8 8.0
9 Pro 2677 Isle of Man Yacht Club Peter Cope 11 9 9.0
10 Pro 2632 Burnham Sailing Club Caitlin Morley 14 10 10.0
11 Pro 2359 HISC Ben Tuttle 14 11 11.0
12 Pro 2167 Alton Water SC Oliver Johnson 15 12 12.0
13 Pro 2086 Royal Harwich Yacht Club James Russell 13 13 13.0
14 Pro 309 HISC Madeline Bilbrough 12 14 14.0
15 Pro 2584 Sevenoaks School Becky Caiger 13 15 15.0
16 Pro 2025 Royal Lymington YC Abby Hire 13 16 16.0
17 Pro 2111 Yorkshire Dales Sailing Club Beth Miller 14 17 17.0
18 Pro 2305 Olton Mere Sailing Club William Sunderland 14 18 18.0
19 Pro 2623 RDYC Albert Gillmore 13 19 19.0
20 Pro 2171 Rutland SC Carys Attwell 13 20 20.0
21 Pro 2764 FPSC Tom Stratton-Brown 13 21 21.0
22 Pro X3038 Northampton Sailing Club Abigail Larr 13 22 22.0
23 Pro 743 Emsworth SC Lizzie Foster 14 23 23.0
24 Pro 2936 Draycote Water Sailing Club James Knight 12 24 24.0
25 Pro 2968 Windermere School Tom Johnson 12 25 25.0
26 Pro 2879 DRSC Eilish Graham 13 26 26.0
27 Pro 985 Emsworth SC Ollie Williams 8 27 27.0
28 Pro 2950 Windermere School James Johnson 13 28 28.0
29 Pro 1769 Bough Beech Sailing Club Caspar Barton 15 29 29.0
30 Pro 984 BCSC / SWYSA Sarah Probert 14 30 30.0
31 Pro 1885 Draycote Water Sailing Club Isabella Hughes 14 31 31.0
32 Pro 3251 Burnham Sailing Club Callum Fraser 14 32 32.0
33 Pro 2012 Banbury Sailing Club Lucas Bennett 12 33 33.0

R7

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Sail No Club HelmName Age Place Points
1 Pro 2584 Sevenoaks School Becky Caiger 13 1 1.0
2 Pro 2612 Royal Hospital School Jack Oakley 13 2 2.0
3 Pro 1880 Frensham Pond SC Tom Ahlheid 13 3 3.0
4 Pro 2560 Frensham Pond SC Jake Thompson 13 4 4.0
5 Pro 2359 HISC Ben Tuttle 14 5 5.0
6 Pro 3211 Bough Beech Sailing Club Joseph Warwicker 12 6 6.0
7 Pro 2167 Alton Water SC Oliver Johnson 15 7 7.0
8 Pro 2111 Yorkshire Dales Sailing Club Beth Miller 14 8 8.0
9 Pro 2968 Windermere School Tom Johnson 12 9 9.0
10 Pro 2472 Benfleet Yacht Club Samuel Blaker 15 10 10.0
11 Pro 2025 Royal Lymington YC Abby Hire 13 11 11.0
12 Pro 1693 Draycote Water Sailing Club Fergus Pye 14 12 12.0
13 Pro 2677 Isle of Man Yacht Club Peter Cope 11 13 13.0
14 Pro 2764 FPSC Tom Stratton-Brown 13 14 14.0
15 Pro 2442 Burnham Sailing Club Dylan McPherson 14 15 15.0
16 Pro 2086 Royal Harwich Yacht Club James Russell 13 16 16.0
17 Pro 2171 Rutland SC Carys Attwell 13 17 17.0
18 Pro 309 HISC Madeline Bilbrough 12 18 18.0
19 Pro 2762 Brightlingsea Sailing Club Blake Tudor 14 19 19.0
20 Pro 2632 Burnham Sailing Club Caitlin Morley 14 20 20.0
21 Pro 2623 RDYC Albert Gillmore 13 21 21.0
22 Pro 2305 Olton Mere Sailing Club William Sunderland 14 22 22.0
23 Pro X3038 Northampton Sailing Club Abigail Larr 13 23 23.0
24 Pro 2879 DRSC Eilish Graham 13 24 24.0
25 Pro 2936 Draycote Water Sailing Club James Knight 12 25 25.0
26 Pro 1769 Bough Beech Sailing Club Caspar Barton 15 26 26.0
27 Pro 2950 Windermere School James Johnson 13 27 27.0
28 Pro 1885 Draycote Water Sailing Club Isabella Hughes 14 28 28.0
29 Pro 2012 Banbury Sailing Club Lucas Bennett 12 29 29.0
30 Pro 985 Emsworth SC Ollie Williams 8 30 30.0
31 Pro 984 BCSC / SWYSA Sarah Probert 14 31 31.0
32 Pro 743 Emsworth SC Lizzie Foster 14 32 32.0
33 Pro 3251 Burnham Sailing Club Callum Fraser 14 33 33.0

R8

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Sail No Club HelmName Age Place Points
1 Pro 1880 Frensham Pond SC Tom Ahlheid 13 1 1.0
2 Pro 3211 Bough Beech Sailing Club Joseph Warwicker 12 2 2.0
3 Pro 1693 Draycote Water Sailing Club Fergus Pye 14 3 3.0
4 Pro 2472 Benfleet Yacht Club Samuel Blaker 15 4 4.0
5 Pro 2632 Burnham Sailing Club Caitlin Morley 14 5 5.0
6 Pro 2442 Burnham Sailing Club Dylan McPherson 14 6 6.0
7 Pro 2560 Frensham Pond SC Jake Thompson 13 7 7.0
8 Pro 2762 Brightlingsea Sailing Club Blake Tudor 14 8 8.0
9 Pro 2950 Windermere School James Johnson 13 9 9.0
10 Pro 2359 HISC Ben Tuttle 14 10 10.0
11 Pro 2677 Isle of Man Yacht Club Peter Cope 11 11 11.0
12 Pro 1769 Bough Beech Sailing Club Caspar Barton 15 12 12.0
13 Pro 2167 Alton Water SC Oliver Johnson 15 13 13.0
14 Pro 2171 Rutland SC Carys Attwell 13 14 14.0
15 Pro 2968 Windermere School Tom Johnson 12 15 15.0
16 Pro 2936 Draycote Water Sailing Club James Knight 12 16 16.0
17 Pro X3038 Northampton Sailing Club Abigail Larr 13 17 17.0
18 Pro 2584 Sevenoaks School Becky Caiger 13 18 18.0
19 Pro 2086 Royal Harwich Yacht Club James Russell 13 19 19.0
20 Pro 2623 RDYC Albert Gillmore 13 20 20.0
21 Pro 1885 Draycote Water Sailing Club Isabella Hughes 14 21 21.0
22 Pro 2879 DRSC Eilish Graham 13 22 22.0
23 Pro 2305 Olton Mere Sailing Club William Sunderland 14 23 23.0
24 Pro 309 HISC Madeline Bilbrough 12 24 24.0
25 Pro 2111 Yorkshire Dales Sailing Club Beth Miller 14 25 25.0
26 Pro 2764 FPSC Tom Stratton-Brown 13 26 26.0
27 Pro 743 Emsworth SC Lizzie Foster 14 27 27.0
28 Pro 2012 Banbury Sailing Club Lucas Bennett 12 28 28.0
29 Pro 985 Emsworth SC Ollie Williams 8 29 29.0
30 Pro 984 BCSC / SWYSA Sarah Probert 14 30 30.0
31 Pro 3251 Burnham Sailing Club Callum Fraser 14 31 31.0
32 Pro 2612 Royal Hospital School Jack Oakley 13 32 32.0
33 Pro 2025 Royal Lymington YC Abby Hire 13 33 33.0

http://www.northamptonsailingclub.org/

http://www.rstera.org/

Sailwave Scoring Software 2.24.0
www.sailwave.com