event burgee venue burgee

OK Inland Championships Saturday 2nd and Sunday 3rd October 2010

Northampton Sailing Club

Results as of 9:21 on October 5, 2010

Overall

Sailed: 6, Discards: 1, To count: 5, Entries: 27, Scoring system: NSC OK Inlands 2010
Rank Tally SailNo HelmName Club R1 R2 R3 R4 R5 R6 Total Nett Notes
1st 3 2118 Terry Curtis (1.0) 1.0 1.0 1.0 1.0 1.0 6.0 5.0
2nd 6 2116 Ed Bradburn South Staffs SC (28.0 DNF) 2.0 5.0 2.0 2.0 4.0 43.0 15.0 Youth
3rd 17 2123 Andy Turner Overy Staithe 2.0 5.0 2.0 4.0 (11.0) 6.0 30.0 19.0 Veteran/GMaster
4th 18 2124 Tony Woods Etherow SC 4.0 3.0 (12.0) 5.0 5.0 7.0 36.0 24.0
5th 4 2138 Robert Deaves Waldringfield (13.0) 8.0 3.0 3.0 7.0 5.0 39.0 26.0
6th 20 2126 Mike Edwards South Staffs SC (28.0 DNF) 4.0 4.0 7.0 3.0 8.0 54.0 26.0
7th 11 2101 Julian Burnham 6.0 7.0 6.0 (28.0 DNC) 6.0 2.0 55.0 27.0
8th 16 1774 Richard Burton WOSC 3.0 13.0 (15.0) 6.0 9.0 10.0 56.0 41.0 Youth
9th 9 2084 Keith Byers Morecambe & Heysham YC 8.0 10.0 8.0 10.0 (28.0 DNF) 11.0 75.0 47.0 Master
10th 26 2125 Neil Goodhead 5.0 9.0 11.0 11.0 12.0 (28.0 DNC) 76.0 48.0
11th 25 -2135/2117 Alex Scoles Overy Staithe (28.0 OCS) 16.0 20.0 9.0 4.0 3.0 80.0 52.0
12th 15 2068 Tom Lonsdale WOSC 9.0 14.0 (28.0 DNF) 17.0 8.0 14.0 90.0 62.0 Youth
13th 24 2130 Deryck Lovegrove Burghfield SC (18.0) 18.0 16.0 8.0 13.0 9.0 82.0 64.0 Veteran
14th 5 2135 Bill Bradburn South Staffs SC 19.0 (20.0) 14.0 13.0 14.0 12.0 92.0 72.0 Veteran
15th 14 X1774 Christopher Murray WOSC 15.0 (22.0) 17.0 12.0 16.0 13.0 95.0 73.0
16th 1 2127 Andy Holmes 11.0 (24.0) 18.0 14.0 17.0 15.0 99.0 75.0
17th 12 2107 Daz Prior 10.0 19.0 (22.0) 16.0 15.0 16.0 98.0 76.0
18th 21 2141 Simon Davis Upper Thames SC 7.0 11.0 9.0 (28.0 RAF) 28.0 DNC 28.0 DNC 111.0 83.0 47ish - Veteran?
19th 27 2137 Simon Shaw Deben YC 16.0 12.0 21.0 15.0 19.0 (28.0 DNC) 111.0 83.0 Veteran
20th 8 2105 Ian Harris BCYC 12.0 6.0 13.0 (28.0 DNC) 28.0 DNC 28.0 DNC 115.0 87.0 Veteran
21st 22 2121 Anthony Rich Oxford SC 14.0 15.0 10.0 (28.0 RAF) 28.0 DNC 28.0 DNC 123.0 95.0
22nd 19 2119 Martin Bower 21.0 17.0 23.0 (28.0 DNC) 10.0 28.0 DNC 127.0 99.0 Veteran
23rd 23 1364 Adrian Walker South Staffs SC 20.0 26.0 19.0 18.0 (28.0 DNF) 17.0 128.0 100.0 Youth
24th 7 2104 Paul Pike Covenham 22.0 21.0 25.0 19.0 18.0 (28.0 DNC) 133.0 105.0 Master
25th 2 2122 Simon Cox Waldringfield (28.0 OCS) 25.0 7.0 28.0 DNC 28.0 DNC 28.0 DNC 144.0 116.0
26th 10 2088 Roland Gadsby Upper Thames SC 17.0 23.0 24.0 (28.0 DNC) 28.0 DNC 28.0 DNC 148.0 120.0
27th 13 2065 Robert Austin Milton Keynes SC 23.0 27.0 26.0 (28.0 DNC) 28.0 DNC 28.0 DNC 160.0 132.0 Veteran

www.northamptonsailingclub.org

www.okdinghy.co.uk

Sailwave Scoring Software 2.02 build 5
www.sailwave.com